Moje energie

"Na zelenáčích jedu už 5 rokem

Čerpám z nich energii a dobrou náladu, kondici a krásu."

Jako zelené potraviny jsou obvykle označovány vysoce výživné a zdraví prospěšné obilné trávy, zelené mikrořasy a sinice. Já jsem si vybrala dva jejich hlavní zástupce - Mladý Ječmen a řasu Chlorellu Pyrenoidosu.

Mladý ječmen je šťáva vylisovaná z čerstvých listů této užitečné rostliny. Ještě před tvorbou klásku jsou listy bohaté na enzymy, antioxidanty, vitamíny, pestrou škálu nenutričních fytolátek a minerály, které naše tělo rádo využije.

Chlorella je sladkovodní mikrořasa velmi bohatá na chlorofyl. Z výživového hlediska přináší podobné látky jako mladý ječmen a navíc obsahuje užitečný CGF faktor, proti patogenům působící chlorellin nebo v detoxikaci mimořádně přínosný sporopolenin.

ZELENÁ PRO ZDRAVÍ

Jaké účinné a zdraví prospěšné látky se tedy v zelených potravinách nachází? Pojďme jich pár zmínit. Mladý ječmen obsahuje 4krát více vápníku než mléko a 10krát více železa než špenát. Najdeme v něm více než 12 druhů minerálů a 13 druhů vitamínů, významné antioxidanty jako je superoxiddismutáza (SOD), pro zdraví užitečné fenolické látky a další.

Chlorella do vašeho těla dostane chlorofyl, který kromě podpory krvetvorby pomáhá s celkovou regenerací organismu a zpomaluje stárnutí. Společně s chlorofylem se do těla dostávají vitaminy, kyselina listová nebo látka zvaná chlorellin (přírodní antibiotikum). Železa má Chlorella ještě výrazně více, než ječmen. Bohatá je na obsah bílkovin. Spolu s ječmenem dodává tělu všechny esenciální aminokyseliny.

NEJSOU LÉK, ALE LÉČÍ. JAK TO TEDY JE?

Nejdůležitější faktor ovlivňující naše zdraví je strava. Zařazení zelených potravin je výrazné vylepšení jídelníčku. Ječmen a Chlorella dodávají tělu výše uvedené důležité látky, navozují šetrnou očistu, podporují organismus na více úrovních a v konečném důsledku tak obnovují a zlepšují regenerační schopnosti těla. Zelené potraviny pomáhají tělu, aby si pomohlo samo. Regenerační schopnosti našeho těla jsou totiž vynikající a překonávají sebelepší léky. Na nás je, abychom tělu poskytli k regeneraci podmínky.

Sečteno, podtrženo - zelené potraviny (právem nazývané super-potravinami) obsahují tolik účinných a pro tělo důležitých látek, že při jejich pravidelné konzumaci budete klasické léky potřebovat méně a časem vůbec. Tím, že poskytují tělu tolik živin, totiž zabraňují vzniku a rozvoji celé řady potíží a onemocnění. Proto říkáme, že i když nejsou lék, tak vlastně léčí.